Kde je možno zjistit, co má obsahovat lékárnička první pomoci na pracovišti (stavby, zámečnické nebo stolařské dílny). Názory (i smluvních lékařů) jsou různé. Jde mi o stavby, ke je počet pracovníků od dvou do dvaceti. V dílnách od dvou do pěti.
Právě proto, že charakter jednotlivých pracovišť je různý a počet zaměstnanců na nich také, tak žádný předpis vybavení lékárničky blíže nespecifikuje. Vybavení lékárničky první pomoci má totiž reagovat na provedení prevence rizik na pracovišti. Lékárnička je preventivní opatření pro případ úrazů a jaké úrazy se na pracovišti mohou vyskytovat, to je výsledek zhodnocení všech rizik možného ohrožení života nebo zdraví zaměstnanců na pracovišti.
Obecně závazným předpisem máme pouze stanoveno vybavení lékárničky pro automobily v příloze č. 14 Druhy lékárniček, jejich obsah a výbava a jejich použití podle druhů vozidel včetně vzoru letáku o postupu při zvládání dopravní nehody ve vyhlášce č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, a pak máme Minimální rozsah vybavení lékárničky pro zotavovací akce pro děti a pro školy v přírodě v příloze č. 4 vyhlášky č. 106/2001 Sb., o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti, ve znění pozdějších předpisů.
Obecně se má za to, že vybavit pracoviště lékárničkou první pomoci je odpovědnost zaměstnavatele a jeho lékaře závodní preventivní péče. Ti znají nejlépe pracoviště, znají jeho zdravotní rizika a vědí, kolik zaměstnanců na pracovišti pracuje. Podle toho také posoudí rizika, která se tam mohou vyskytovat a v rámci jejich prevence vybaví i pracoviště lékárničkou první pomoci.
Vkládat příspěvky do diskuzí mohou pouze přihlášení uživatelé. Využijte přihlašovací a registrační formulář.