Syn měl nehodu. Vjel se služebním vozem na přejezd a došlo ke srážce s vlakem. Ze strany zaměstnavatele došlo ke 100% zproštění se odpovědnosti za pracovní úraz, jelikož na základě policejního šetření bylo zjištěno, že ke zranění došlo porušením dopravních předpisů ze strany syna. V lékařské dokumentaci se uvádí, že syn měl meningiom v oblasti motorické kůry, o kterém nevěděl. V lékařské zprávě je uvedeno, že vznik úrazu nelze vyloučit. Nesouhlasíme tedy s výsledkem šetření pracovního úrazu.
Jak vyplývá z Vašeho dotazu, zaměstnavatel Vašeho syna se zprostil odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu tím, že Váš syn svým zaviněním porušil právní, nebo ostatní předpisy a nebo pokyny k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, ačkoliv s nimi byl řádně seznámen a jejich znalost a dodržování byly soustavně vyžadovány a kontrolovány a že tyto skutečnosti byly jedinou příčinou škody. Vycházel přitom ze závěrů policejních orgánů při vyšetřování dopravní nehody.
Máte-li pochybnosti a nesouhlasíte-li se závěrem zaměstnavatele ve věci zproštění se odpovědnosti za škodu na zdraví při pracovním úrazu Vašeho syna, můžete podat na zaměstnavatele žalobu o odškodnění. Na Vás (resp. Na Vašem synovi ) je pak důkazní břemeno v řízení u soudu prokázat, že k úrazu došlo v přímé příčinné souvislosti s nádorem a to bylo jedinou příčinnou úrazu. Jestliže je v lékařské dokumentaci uvedeno pouze „že vznik úraz nelze vyloučit“, pro prokázání příčinné souvislosti to nepostačí.
Vkládat příspěvky do diskuzí mohou pouze přihlášení uživatelé. Využijte přihlašovací a registrační formulář.
Komentáře
Úvaha
Re: Úvaha
Z dotazu jsem usoudil, že na