Dobrý den často se mě stává že nemůžu najít požárně technické charakteristiky na různé prachy nebo jiné látky. Momentálně na ječmennou mouku. nevíte někdo kde bych mohl tyto sehnat/zakoupit??? Děkuji Němeček
Dobrý den pane Němečku. Díval jsem se do svých chytrých knih, ale ani tam není. Je tam mouka pšeničná, nebo žitná. V zákoně je psáno, něco v tom duchu, že pokud nejsou PTCH používaného zařízení, tak lze použít PTCH zeřízení podobného. Takže "mouka pšeničná - prášková hořlavá hmota. Zkoušena mouka vyšší jakosti. Objemová hmotnost 650kg/m3, výhřevnost 4017 kcal/kg. obtížně se zapaluje. Bod hoření 250°C; bod vznícení 440°C; Má sklon k tepelnému samovznícení; bod doutnání 310°C;. Hasit vodou. " Zdroj- Požární nebezpečí látek a materiálů. Vydává svaz požární ochrany ČSSR, Praha 1976, Knižnice požární ochrany, svazek 33. Pokud budete chtít i tu mouku žitnou, dejte mě vědět, pošlu Vám ji také. Myslím že tam velké rozdíly mezi moukou pšeničnou nebo ječnou nebudou. Jinak bych udělal dotaz u výrobce nebo dodavatele. Upozorňuji, že nejsem OZO v PO. Přeji pěkný den. Syrový. Tel. 723 170 164.
V publikaci "Tabulky hořlavých a nebezpečných látek" vydané Svazem požární ochrany ČSSR v roce 1980 jsem pro ječnou mouku nalezl následující hodnoty: obsah vlhkosti % hmot. 11,3, obsah popela % hmot. 2,5, teplota jiskření °C 415, teplota vznícení °C 750, dolní mez výbušnosti g . m-3 32,8. Dále je uvedeno, že směsi prachu se vzduchem, ve vlhkém stavu a bez dostatečného větrání mají sklon k samovznícení. Hoří plamenem.
Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství
Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne